Małgorzata Kondrat–Piwowarska   605 454 636   m.kondrat.piwowarska@gmail.com

Atrakcje

Szanowni Państwo.

Na bieżąco będziemy informować o różnych ciekawych  pomysłach  na spędzenie czasu w Starej Korytnicy.

ŚWIETLICA, PLAC ZABAW, BOISKO

Naprzeciw naszego domu, po drugiej stronie drogi znajduje się świetlica. Za nią jest duży plac zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica, stół do tenisa, tyrolka z siodełkiem i duże boisko.

W świetlicy odbywają się zajęcia dla dzieci, także tych przyjezdnych.

NAUKA JAZDY KONNEJ

We wsi Nowa Studnica oddalonej od Starej Korytnicy ponad 7 km (lasem dużo krócej-może rowerem) nasza była gospodyni Angelika prowadzi naukę jazdy konnej dla dzieci i dorosłych. Jest instruktorem jazdy konnej.

Świetna zabawa i zwierzęta, które można pokochać.

Angelika Przybysz tel. 886 668 500

Facebook: nauka jazdy konnej Landau - Nowa Studnica

SPŁYWY KAJAKOWE

Profesjonalnie organizowane spływy kajakowe. Rodzinne i dla wytrawnych kajakarzy organizuje nasz sąsiad Maciej Grabiec "Mati"

tel. 605 607 246

www.splywykajakowe.pl

WYCIECZKI ROWEROWE

Piękne szlaki rowerowe wśród lasów i jezior.To tereny morenowe, czasami piaszczyste, a pagórki niejednokrotnie przypominają trasy górskie. Szlaki długie od 20 do 40 km zaproponujemy na mapie. Można też robić sobie krótkie przejażdżki po okolicy.

Jest w czym wybierać. Może nad jezioro rowerem?

JEZIORA

Jak to na terenach morenowych. Mamy pagórki, są też jeziora. Urocze leśne jak Jezioro Czarne lub Jezioro Sadowo gdzie można łowić ryby ale też takie z małymi, dzikimi plażami jak Małe Orle.

Są też duże kąpieliska - Jezioro Kosiakowo. W Kaliszu Pomorskim jest Jezioro Bobrowo Wlk. ze strzeżoną plażą, zapleczem gastronomicznym i wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Nieco dalej, ale warto pojechać nad jezioro w Dominikowie.

To nie wszystko, długo by pisać.

Facebook